The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Изложбата е посветена на животните и растенията, които обитават вековните гори в България.
Планирана преди година, изложбата е много актуална в контекста на заплахите срещу ценни местообитания и вековни гори, коментират от ДАФНИ. Посетителите ще видят познати горски обитатели като мечки и лисици, пречупени през погледа и чувствителността на художниците, както и малко познати птици, насекоми и растения. Те са представени посредством многообразие от традиционни и съвременни техники – акварел, маслени бои, акрил, графика, дигитална графика, допълват организаторите.
В началото на 2017 година избрахме темата за вековните гори, която е сред най-сериозните и дискутирани проблеми , свързани с опазването на дивата природа в световен мащаб, споделят от ДАФНИ. Популяризирането й в България е важно, тъй като липсата на информация и заинтересованост е една от предпоставките за унищожаването на природните богатства, които притежаваме. Първата ни цел бе самите ние да съберем информация, да я систематизираме, така че тя да бъде разбираема и достъпна. Помогнаха ни WWF, които работят активно за проучването и опазването на вековните гори в България. Те предоставиха информация и фотографии, които са обособени и включени в изложбата. БДЗП също се съгласиха да бъдат наши партньори в качеството си на организация, посветена на опазването на редки видове птици и техните местообитания, допълват от ДАФНИ.
Мястото за представяне на изложбата, Националният природонаучен музей, не е избрано случайно. Там започват своя професионален път първите художници анималисти и научни илюстратори у нас. В духа на традициите „Вековните гори на България и техните обитатели“ ще бъде още една от поредица тематични изложби, представяни през последните години в Националния природонаучен музей.
Изложбата ще бъде открита на 17 януари в 18,30 ч. в НПНМ, с участието на Андреас Бекман, ръководител на Дунавко-Карпатската програма на WWF.
Партньори на създаване на изложбата и събитието:
Национален природонаучен музей, WWF, Българско дружество за защита на птиците, Фонд за дивата флора и фауна, Дружество на анималисти, флористи и научни илюстратори.
Автори:
Георги Пчеларов, Проф. Виктор Паунов, Асен Игнатов, Виктор Василев, Валентин Катранджиев, Деница Пенева, Венцислав Кръстев, Илия Бояров, Милена Радева, Анелия Пашова, Симона Босилкова, Славена Пенева, Любен Домозетски, Игната Василева, Екатерина Кожухарова, Теодора Пешева, Невена Иванова.