The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
До 28 юни се чака решението за Пирин.
Бариерният риф на Белиз е част от природните обекти на ЮНЕСКО от 1996 г. В последните 10 години обаче той е обявен за обект в опасност, поради заплахата от необратими щети от мащабно крайбрежно строителство и сеизмични тестове за проучване на нефт, както и заради липсата на стабилна законова рамка за опазването му. Рифът е дом на стотици видове и важен икономически ресурс за Белиз. Доходите на около 190 000 души в района са генерирани от туризма и риболова, свързани с рифа.
WWF участва на заседанието на Комитета на ЮНЕСКО, за да подкрепи силни решения за опазване на други застрашени природни обекти като Национален парк "Пирин" и резервата Селуз в Танзания. Международният съюз за защита на природата IUCN, Върховният съд на България и ЮНЕСКО последователно излязоха с позиции, които изискват всякакви промени в плана за управление на Пирин да се правят при спазване на закона и след оценка, която да покаже какъв би бил ефектът им върху природата на парка. ЮНЕСКО ще обяви своето финално решение за Пирин на 28 юни, но проекторешението на институцията е българското правителство да не прилага промените в сегашния план за управление на Национален парк "Пирин", докато проектът за нов план не се подложи на екологична оценка. Също така, в проекторешението на ЮНЕСКО се приветства решението на Върховния административен съд от април 2018 г., който отхвърли решението на министъра на околната среда да не се прави екологична оценка на новия план за управление на Пирин.
Притеснени сме, че за разлика от други правителства, които активно лобират за съхраняване на своето природното богатство, българското не споделя позицията на природозащитниците и на международните институции за опазването на Пирин, коментира Катерина Раковска от WWF. На заседанието на Комитета на ЮНЕСКО присъства голяма българска правителствена делегация, но тя е водена от вицепремиера Валери Симеонов, чиято подкрепа за отваряне на Пирин за сечи и строежи е публична. Ако вицепремиерът не е променил рязко позицията си, целта на делегацията може да е отслабване на опазването на Пирин, смята Раковска.
Районът около Пирин, както и около всяка друга защитена територия в България, разполага с природно богатсто, което, при адекватно опазване и устойчиво ползване, осигурява разнообразна икономичека дейност и високо качество на живот. Затова WWF от години алармира, че изсичането и застрояването на Национален парк "Пирин" по желание на офшорни фирми с неясни собственост е най-лошият сценарии за похабяване на безценен природен ресурс и е фактическо ограбване на българските граждани. Това със сигурност би довело до изключване на парка от списъка на ЮНЕСКО, което поставя България в групата на държавите, където тежки бедствия или липса на законност пречат да се опазва природното и културното наследство, допълва Раковска.
© Antonio Busiello/WWF-Guatemala