The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Във WWF вярваме силно в обучението и овластяването на младежи, които да станат застъпници за устойчивото развитие на България.
Изключително горди сме, че работата ни се увенчава с успех и можем да се похвалим с постижения. Всичко това се случва благодарение на мотивирания ни екип, доброто сътрудничество с различни партньори и подкрепата на поддръжници.
Подкрепи ни © WWF
Създадохме ПанГея - младежката организация към WWF
Избрахме 11 страхотни млади природозащитници измежду над 50 кандидати, все участници в нашите образователни програми, за да сформират младежката организация към WWF - ПанГея.
Младите панди на възраст между 15 и 25 години бяха на едноседмичен летен лагер, по време на който преминаха през редица обучения, изготвиха устав, избраха ръководство и стартираха своята дейност.
Голямата цел на ПанГея е да създаде активна младежка общност, ангажирана с опазването на околната среда у нас.
© WWF
Помогнахме на над 600 ученици и студенти да станат бизнес иноватори
Горди сме, че през 2021 г. у нас стартира иновационната програма за младежи на WWF – Panda Labs. До момента в рамките на програмата сме работили с повече от 600 млади хора от над 20 града в България.
След 7 семестъра и споделения опит на над 100 лектори и ментори, редица устойчиви бизнес идеи намериха пътя си за реализация, сред които: пелети за отопление, направени от кафе и друг остатъчен материал; био-алтернативен пестицид срещу вредители, направен от чесън и коприва; мобилно приложение, което следи консумацията на вода в домакинството, предоставя съвети за намаляване на потреблението и за това как повторно да използваме водата за нетипични цели; опаковъчни материали от гъбен мицел.
През 2022 г. Panda Labs спечели и награда на ESG Awards на PwC в категория „Образователна програма за външна аудитория” и награда за „Най-сполучливо партньорство“ заедно с Kaufland Bulgaria на конкурса „Корпоративен дарител“, организиран от Български дарителски форум.
© WWF
Превърнахме 117 младежи в климатични герои
117 младежи от България, Румъния, Сърбия и Чехия бяха обучени с амбицията да ги превърнем в климатични лидери на своите общества и да ги осведомим за климатичната криза и последиците от разточителното потребление.
YouTube канали и подкасти, семинари и документални филми, обществени хладилници и гардероби с храна и дрехи за спасяване – това са само част от разнообразните младежки инициативи в борбата с климатичните промени.
© WWF
Организирахме първата в България Младежка асамблея за климата
През есента на 2024 г. организирахме първата в България Младежка асамблея за климата с подкрепата на община Перник. В новооткрития младежки център в града десетки будни млади хора обсъдиха наболели теми като изменението на климата, справедливия енергиен преход и насърчаването на „зелено“ предприемачество на местно ниво. Участниците в дискусиите бяха хора на възраст между 15 и 29 г., които са ангажирани с устойчивото развитие на своя роден град. Присъстваха и гост-лектори от гражданския сектор.
© WWF Bulgaria
Обучихме младежи от въгледобивните региони, а те се срещнаха с представители на местната власт
Над 50 ученици от училища в Кюстендил, Перник и Бобов дол, разположени в сърцето на Югозападния въгледобивен регион на България и намиращи се под силна зависимост от въглищната промишленост, както и студенти от различни университети, се включиха в два хакатона на WWF, посветени на един от най-наболелите проблеми у нас – бъдещето на енергията.
Младежите преминаха през специална обучителна програма с фокус върху основите на справедливия енергиен преход и предприемачеството.
Победителите се срещнаха с представители на местната власт на област Кюстендил, за да обсъдят алтернативи за използването на въглищата в района.
© WWF
Дадохме старт на Power Up! - нова младежка инициатива
WWF стартира още една нова инициатива в борбата си срещу въздействието на променящия се климат. Тя се нарича Power Up! и цели да предостави възможност на младежи от България, Италия и Словения да поемат активна роля в оформянето на политически решения в областта на климата.
В тази важна мисия разчитаме на експертизата на партньори като италианската природозащитна организация Istituto Oikos, община Милано и словeнската младежка мрежа No Excuse. Заедно с тях ще обучим 750 млади хора от трите държави, които да се включат активно в планирането на политики и вземането на решения за изграждането на по-екологични и устойчиви градове, намиращи се в процес на преход към възобновяеми енергийни източници.
Най-силното ни желание е да изградим бъдеще, в което хората живеят в хармония
с околната среда.
Затова работим с огромен ентусиазъм за опазването и възстановяването на дивата природа. И сме щастливи, че ти също си част от това.
Подкрепи ни